Diagnostyka laboratoryjna

Nasze laboratorium specjalizuje się w laboratoryjnej diagnostyce niepłodności małżeńskiej. Zatrudniamy doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę. W ramach doskonalenia zawodowego uczestniczymy w specjalistycznych kursach dla diagnostów laboratoryjnych. Uzyskane wyniki są wykorzystywane głównie do oceny stanu zdrowia kobiety i mężczyzny.

Badanie nasienia

Badania nasienia wykonujemy w oparciu o najnowsze wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Polskiego Towarzystwa Andrologicznego (PTA). Komputerowa ocena nasienia CASA (Computer Assited Sperm Analisys) jest wykonywana przez specjalistę w połączeniu z eksperckim programem komputerowym. Dzięki temu systemowi możliwa jest bardzo precyzyjna analiza liczby, ruchliwości i morfologii plemników. System porównuje wyniki pacjenta przed i po leczeniu. Rzetelny wynik badania nasienia jest źródłem wielu cennych informacji.

Badanie z krwi

Ważnym etapem w diagnostyce niepłodności są oznaczenia hormonalne, mikrobiologiczne, parazytologiczne i testy alergologiczne. W zależności od zebranego wywiadu lekarz zleca indywidualny panel badań.

Wiarygodne wyniki są gwarancją trafnej diagnozy, pozwalającej na wdrożenie skutecznej i efektywnej terapii.