Naturalne Planowanie Rodziny (NPR) – dla dbających o swoje zdrowie, inteligentnych i kochających siebie

Zazwyczaj, kiedy słyszymy o naturalnym planowaniu rodziny, nowoczesnym kobietom zapala się czerwona lampka: „kalendarzyk – nieskuteczna metoda dla zacofanych”. Owszem, można to było powiedzieć jeszcze 40-50 lat temu.

Obecnie istnieje jednak szereg wartościowych, opartych na licznych badaniach naukowych metod, które można określić mianem objawowych, czyli takich, które nie są oparte na z góry założonych wyliczeniach (jak to miało miejsce w przypadku nieskutecznego kalendarzyka), ale na codziennych pomiarach biowskaźników (wszelka wydzielina pochwowa, temperatura). Badania na temat skuteczności metod objawowych są od dawna publikowane w profesjonalnym piśmiennictwie medycznym.

Obserwacje biowskaźników pozwalają nie tylko na określenie czasu płodnego i niepłodnego w cyklu, ale stanowią również nieocenione źródło informacji na temat zdrowia, w tym zdrowia prokreacyjnego i ginekologicznego.

Czy Model Creightona jest dla mnie?

Wszystkim kobietom, które chciałyby żyć w zgodzie ze sobą, poznać swoje cykle oraz poprawnie odczytywać sygnały o wszelkich nieprawidłowościach w zakresie zdrowia ginekologicznego, oferujemy kursy obserwacji cykli za pomocą Modelu Creightona. Jest to standaryzowany system zapisu wydzieliny pochwowej dostosowany do potrzeb każdej kobiety, w każdym wieku.

Model Creightona może być stosowany:

  • przy cyklach regularnych i nieregularnych
  • przy cyklach bezowulacyjnych
  • po odstawieniu pigułki antykoncepcyjnej
  • przy karmieniu piersią
  • przed menopauzą
  • … oraz w każdej innej sytuacji!

Kursy są prowadzone przez certyfikowane instruktorki Modelu Creightona.

Więcej informacji o Modelu Creightona znajdą Państwo tutaj.